SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kannor 7674573
nr 767 4573
Kannor
2st + bricka, nysilver, sent 1800-tal, höjd: 32-48
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 16 juli 2012
kl 19:38:31
650 kr
650 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.